Ahoj, jmenuji se Lukáš, fotografii se věnuje víc než 10let. Fotit jsem začal, když jsme si pořídili prvního psa. Od té doby se naše smečka rozrostla ještě o dva spolubydlící. Celkem chováme 3 Basety. S tímto koníčkem jsem začal fotit, jak naše psy, tak výstavy. Mám zkušenost i z druhé strany a to jako handler (předvádění psů). Do dneška fotím klubové výstavy, psí akce a pro dobrou věc (dočasky, útulky, cvičáky). V posledních letech jsem se zaměřil na fotografování divoké přírody především ptáků, ale psi jsou má srdeční záležitost.Takto vznikají jedinečné fotografie psů, které zůstanou navěky jako vzpomínky. V případě, že byste měli o takovou vzpomínku zájem, zkuste mi napsat, vždy se nějak domluvíme a nebráním se žádným fotografickým výzvám.

TFP je zkratka termínu „Time For Prints“, což v překladu znamená „čas za fotky“. Jde o formu spolupráce mezi fotografem a modelem(psem), při níž vzniknou fotografie, které poslouží všem zúčastněným k obohacení portfolia.

Přitom je důležité, že u této formy nikdo nikomu nic neplatí – každý do toho vloží svůj čas, zkušenosti a schopnosti. Odměnou jsou pak všem zúčastněným výsledné fotografie a případné reference.

I když je termín TFP mírně zavádějící (prints totiž znamená vytištěné fotky, jenže v praxi jsou výsledkem většinou jen fotky v digitální podobě), jedná se o ustálený a obecně používaný výraz.